SUUSABLOGI

Võidukad eestlased. Foto:Skierpost.com

Võidukad eestlased. Foto:Skierpost.com

Täna tehti algust Baltic Tour 2010-ga, mille esimeseks võistluseks oli vabatehnika sprindid „kepikeste linnas“ Siguldas. Kuigi kohale jõudes oli suhteliselt raske aru saada, kas tegu on ikka MK järel tähtsuselt järgmisel kohal oleva võistluse Scandinavian Cup-ga. Osalejate tugevuses ja arvukuses ei saanud muidugi kahelda, aga nukker oli tõdeda, et pealtvaatajad puudusid ja võistluse organiseerimine sarnanes Eesti „külavõistlusega“. Finaalsõitude ajad läksid nihkesse ja eriti koomiline oli vaadata, kui stardipüstol hakkas tõrkuma ja starter nö aja maha võttis, et oma musketit „püssirohuga“ laadida.

-“ Kui eile Siguldasse jõudsime ja ametlikule treeningule suundusime, oli üllatus üpris suur, et rada polegi. Väidetavalt oli rajamasin katki läinud. Alguses oligi jutuks raja võimalik ettevalmistamine puraaniga, aga õnneks saadi masin korda ja hommikuks oli juba kvaliteetne rada valmis,“ rääkis Kein Einaste.

Teatavasti on Eesti sprindikoondis olnud kogu aeg pinnuks silmas ajakirjandusele ja Delfi kommentaatoritele. Vahest harva võiks isegi nendega nõustuda, kuid alates Otepää MK-st on Maarjamaa mehed näidanud suusaradadel oma potensiaali ja kiirust. Kohad poolfinaalides MK-l nii Otepääl kui ka Rybinskis räägivad enda eest. Kuigi tänast Scandinavian Cupi osavõistlust ei saa 100%-lt võrrelda maailmakarikasarjaga, siis ikkagi ei tohiks meeste tänaseid tulemusi alahinnata. Kohal olid Rootsi koondislane Robyn Bryntesson, Scandinavian Cupi võitja Hans Petter Lykkja, Soome MV selle aasta hõbe Jari Joutsen jne.

Eestlased näitasid täna tõesti suurepärast esitust – 8 meest 30 hulgas, 2 meest B-finaalis ja 2 meest A- finaalis. Kuigi finaalis pidid Peeter ja Timo leppima viimaste kohtadega, siis nii veerand- kui ka poolfinaalis olid nad võistlejate esirinnas. Eriti ilusa taktikalise etteaste tegid Kümmel ja nooruke Karel Tammjärv oma veerandfinaalis, kui hoidsid terve sõidu ennast teiste tuulevarju ja ründasid viimastel meetritel otsustavalt ning kindlustasid kaksikvõidu!

Peeter Kümmeli stiilinäide. Foto:Skierpost.com

Peeter Kümmeli stiilinäide. Foto:Skierpost.com

-“Minek oli üllatavalt hea. Eelmisel nädalal lõpetasime raske laagri EMV-ga ja arvasin, et pole piisavalt särtsu. Võinuks täna kõrgemate kohtade pärast võidelda, aga tegin mõned vead veerandfinaalis. Nimelt otsustasin sõita võimalikult kaua Siim Sellise taga, et tuuleefekti saada. Lõpusirgele tulles hüppasin küll tuulest välja, kuid ta valis sama raja ja pidin seega „S“ sõitma ning kaotasin märgatavalt hoogu,“ selgitas Kein Einaste morn ilme näol sprindivõistluse kulgu.

-“Finaalis kulutasin ennast liialt palju esimesel tõusul. Enne viimast laskumist astus üks norrakas keppidele, hoog kadus ja jäime esimestest 10m maha. Finišisirgele jõudsime küll kõik koos, aga enam polnud midagi võtta. Teised olid täna kahjuks paremad, kuid samas tundub, et vorm läheb ainult paremaks ja paremaks. Kui nii kõik edasi sujub, siis võib Olümpialt head kohta loota,“ kommenteeris Peeter pärast võistlust SkierPost-le.

-“Imestasin, et üldse finaali jõudsin. Minek kõige teravam pole ja eelmisel nädalal toimunud Haanja laagrist on veel kerge väsimus sees, kuid üldjoontes võib tänase võistlusega rahul olla,“ rääkis Timo Simonlatser.

Homme on Scandinavial Cupil kavas 15km vabatehnika sõit, kus teevad kaasa ka Eesti sprindikoondislased, kes juba laupäeval alustavad teekonda Vancouveri.

Lisa arvamus

Arvamus

Spam Protection by WP-SpamFree

Arvamused

Arvamusi veel pole.