SUUSABLOGI

kein1

MK karuselli selleaastane esimene etteaste oli Kuusamo etapp Põhja-Soomes. Seal sõitsin klassikasprindis välja senise karjääri parima 13. koha. Ja päev hiljem 15 km klassikadistantsil väikseima kaotuse tavadistantsil. Seega algus oli hea ja tuleb rahule jääda.

Sprindidistantsil jäin oma veerandfinaalis kolmandaks ja pidin tunnistama, et tollel päeval oli tosin meest minust kiiremad. Paraku lõputõusul ei olnud piisavat käiguvahetust võtta ja kaks meest jooksid väikse vahe sisse, mida enam paaristõugetega finišisirgel kinni püüda ei jõudnud.

15 km klassikadistants oli huvitav kogemus. See oli minu debüüt tavadistantsil. Olud olid üpriski kiired (eelmine päev oli olnud +2 ja öösel oli läinud miinusesse ja seega olid ka laskumised suurteks väljakutseteks). Seega olud ja rada oli sprintereid soosiv, kuid määrdemehi mittesoosiv, sest pidamise leidmine osutus suureks väljakutseks.

Nii jõudsin isegi suusavaliku langetamiseni alles 6 minutit enne starti, olles stardipaigast 500m kaugusel. Aga jõudsin õigeaegselt stardialasse ja sain maitsta tavadistantsi sõitmise mõnusid ja valusid.

Järgmine etteaste oli nädal hiljem Düsseldorfi etapil. Seal ootas sprintereid ees tõeline talveilm. +8 ja paduvihm mõlemal päeval. Esimesel päeval oli uisusprint ja päev hiljem uisutehnika paarissprint.

Uisusprindile olen sellel aastal vähem tähelepanu pööranud võrreldes klassikalise tehnikaga ja paraku kajastus see ka võistlustulemuses. Kuuendast kümnest nime otsimine oli minu uisusprindi tase kiirel, jäisel ja ainult lauskmaal kulgenud distantsil.

Päev hiljem Timoga paarissprinti sõites oli küll kohanemine kergem ja sõitsime ka konkurentsivõimelisemalt, kuid siiski mitte piisavalt, et läbi murda poolfinaalist finaali.

Peale Düsseldorfi siirdusin harjutama Vuokatisse. Kuid korraliku treeningnädala asemel tuli hoopis võidelda tervisega, mis reisimistest tingitud väsimuse all hakkas murduma. Seega plaanitud kahenädalane ettevalmistustsükkel Rogla MK etapiks ei kulgenud päris plaanipäraselt, aga õnnestus tõsisemat haigestumist vältida ja sain siiski sõita Rogla etapile, mis toimus 19 detsemberil Sloveenias.

Roglas toimus klassikasprint. 1550 m kõrgusel merepinnast, tugeva tuulega, -16 kraadiga ja lumesajus toimunud sprint ei olnud kindlasti sportlasi soosiv, aga olud olid kõigile ühtemoodi rasked.

Enda seisund oli natuke küsimärk peale vahepealset aukliku treeningperioodi. Paraku jätkus mind Roglas ainult 3 minutilise distantsi jagu. Siis olin veel korralikul kohal vaheaegades ja kindlalt jätkajate seas. Aga 4 minutiliseks venitatud sprindi viimane minut ja seal kogunenud suur kaotus jätsid mind lõpuks 37-ndale kohale ja varajaseks pealtvaatajaks.

kein2

Jõulunädalavahetuse lõpus peetud Eesti MV olid siis koduse hooaja avalöögiks. Selgitati meister nii klassikatehnika sprindis ja 15 km uisudistantsil. Klassikasprindis õnnestus võita esimene individuaalne meistritiitel, mida ei olnud õnnestunud võita varem ei noorteklassidest ega juunioride vanuseklassist.

15 km distants pehmel rajal aga kujunes seevastu mitte nii positiivseid emotsioone pakkuvaks ja kulges väga raskelt ja vaevaliselt. Eesti meistrivõistluste sprindipäeval oli kohal võttgrupiga ka uus ja haarav suusatamist kajastav veebilehekülg skierpost.com ja Eesti MV sprintide kulminatsioonidele saab kaasa elada aadressil:

http://skierpost.com/index.php?/20091227325/Skierpost-Videos/estonian-nc-videos.html

Ilusat vana aasta lõppu ja suusaelamuste rohkem uut aastat soovides!!

Kein Einaste

Allikas: sport.err.ee

Lisa arvamus

Arvamus

Spam Protection by WP-SpamFree

Arvamused

Arvamusi veel pole.