SUUSABLOGI

Sim Ben teab, mida teha, et olla parim! Foto: Erakogu
Sim Ben teab, mida teha, et olla parim! Foto: Erakogu

Eestlastele seostub Austraalia pigem kõigi võimaluste maana, kuhu põgenetakse, et pääseda siinsest “muserdavast” elust, mitte aga suusariigina, kus võiksid sirguda uued suusatähed. Tihtipeale võib meie arusaam millestki olla täiesti ekslik. Kui küsida eestlastelt pärast esimesi raskeid töönädalaid banaaniistanduses, kes on läinud nö unistuste maale head elu otsima, kas see ongi see, mida ootasite, siis vaevalt sealt peale kirumise ja vandumise midagi tuleb. Ja kuradi palav on kah!

Lisaks banaanide kasvatamisele on Austraalias väga head tingimused ka suusatamiseks. Nimelt kasustavad nii mitmedki riigid suviti just Austraaliat oma treeninguteks, kuna seal on samal ajal talv ja suurepärased võimalused talisporti teha. Samuti toimub seal iga aasta Känguruhoppet, mis kuulub kuulsate Worldloppeti maratoni hulka!

Sellel võistlusel on käinud ka Meie Raul Olle, kes on pidanud tunnistama kohaliku mehe Ben Simi paremust. Andekat austraallast treenib aastaid vene päritoluga Nick Almoukov ja võib öelda, et nende koostöö on olnud viljakas. Sim Ben on kuulunud juba 7 aastat Austraalia koondisse ja on aasta-aastalt sammu aregnus edasi astunud. Esimeseks suurimaks tulemuseks oli võita juuniorina Worldloppeti maraton (keegi pole kunagi varem seda suutnud), mille kõrgeimale astmele on ta tõusnud nüüdseks juba 4 korral. Mainimata ei saa jätta selle hooaja esimest võistlust Norras Beitostoelenis, kus Sim Ben oli 102 võistleja hulgas 30 – st viimane, kes jõudis punktile ja edestas näiteks eestlaste parimat Aivar Rehemaad tervelt 1.13 minutiga! Seega ei tasu oma vastaseid kunagi alahinnata!

12. veebruaril algavatel Vancouveri taliolümpiamängudel võime näha 3 suusatajatat Austraaliast: Sim Ben, Esther Bottomley ja Paul Murray. Kui Beni jaoks on need esimesed mängud, siis Bottomly ja Murray said oma ristsed kätte eelmistel mängudel Torinos, kus nad võistlesid vabatehnika sprindis. Kohad olid vastavalt 52 ja 51.

Hetkel treenivad nad kõik Kanada ühes suurimas suusakeskuses Silves Staris ja on suures ootusärevuses ning valmis andma lahingu kogu suusamaailmale.

- “Ma pole kunagi ennast tundnud nii vabalt trennis, kui nüüd siin olles,” teatas Sim.

- “Me elame praegu uhkes majas ja suusarajad mööduvad ukse eest. Trennid sujuvad plaanipäraselt ja ma tunnen, et arenen iga päevaga. Ma tõesti juba ootan, et mängud algaksid. Viimased neli aastat olen mõelnud, kuidas jõuan Olümpial finaalidesse. Ma tunnen rada nagu oma viit sõrme ja kui antakse stardipauk, annan endast kõik,” rääkis Murray.

Kõik Austraalia suusatajad on võimelised jõudma Vancouveris 30 parema sekka, kui neil on piisavalt õnne ja vormiajastus on õige!

Lisa arvamus

Arvamus

Spam Protection by WP-SpamFree

Arvamused

clarawarner / 14. märts 2018 @ 09:58

In addition to growing bananas, Australia has very good conditions for skiing. Namely, many countries have benefited from Australia for their training sessions, as they have winter and excellent opportunities for winter sports http://smartessayrewriter.com/ has more details!